Kui kaheastmeline autentimine (2FA) on aktiveeritud, lisab see täiendava turvakihi cPanelile - sisenemiseks on siis lisaks paroolile vaja ka veel teist autentimisviisi, mis antud juhul on ajalise väärtusega unikaalne kood, mis on genereeritud füüsilise seadme poolt (telefon või tahvelarvuti), mida kasutaja kontrollib/omab. 2FA aktiveerimiseks tuleb cPanelis järgnevalt toimida.

Oma telefoni või tahvelarvutisse tuleb alla laadida Two-Factory Authentication äpp - vali endale järgnevast nimekirjast meelepärane (nt Google Authenticator):

  • Google Authenticator (Android, iOS)
  • Duo Mobile (Android, iOS)
  • Authenticator (Windows Phone)
  • Authy (Android, iOS, Blackberry ja Windows Phone)


Sisene cPanelisse ja otsi üles "Two-Factor Authentication" funktsionaalsus, ava see.


Klikka "Set Up Two-Factor Authentication" nupule.

Nüüd kuvatakse nii unikaalset QR koodi kui ka koodikombinatsiooni. Ava oma seadmes 2FA äpp, mille oled valinud ja kui see toetab QR koodi sisseskännimist, siis kasuta seda meetodit.


Kui seadmesse on kood lisatud, tuleb see kinnitada - sisesta seadmes kuvatav kuue ühiku pikkune kood "Security Code: 6 digit code" väljale ja klikka "'Configure Two-Factor Authentication" nupule.


Nüüd ongi 2FA aktiveeritud ja iga kord cPanelisse sisenedes küsitakse lisaks tavapärasele paroolile ka unikaalset koodi, mille saab seotud äppist. Kinnitus saadetakse e-posti teel ka cPanelis määratud kontakteerumise e-posti aadressile.

Kui aga oled kaotanud oma seadme ja vajad 2FA eemaldamist, siis võta meie klienditoega ühendust.

  Trüki

Share via

Comments

  Add Comment

Confirm Submission

Please enter the text from the image in the box provided, this helps us to prevent spam.